Čerstvá vôňa prírody


Drevo ako materiál

 

Tradičný a moderný materiál

Triezvy pohľad do histórie hovorí, že drevo ako materiál je preverený generáciami. Moderné technológie v priebehu posledných 20 rokov umožňujú vyrábať drevené výrobky, ktoré dosahujú všetky dôležité a technologicky vyžadované parametre.

 

Prírodný bio pôvod

Drevo ako surovina sa narodila a vyrastala v prírode, musela odolávať všetkým poveternostným vplyvom ako dážď, sneh, vietor, mráz a pálivé slnko. Keďže strom prežil desiatky rokov tieto vplyvy je pravdepodobné, že toto zvládne aj kvalitný stolársky výrobok.

 

Skvelé fyzikálne vlastnosti

Drevo ako prírodný materiál sa elektrostaticky nenabíja a tak nepriťahuje voľne rozptýlené častice nečistôt v atmosfére. Má zo všetkých materiálov najnižšiu tepelnú rozťažnosť. Už pri pohľade vyvoláva pocit tepla a pohody. Za ostatné treba spomenúť výborné tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti.

 

Dlhodobá životnosť

Významným kritériom životnosti je kvalita povrchovej úpravy. Súčasné moderné náterové systémy predlžujú interval obnovy ich náteru. Preventívne ošetrenie sa má vykonávať udržovacím polišom, čo je vlastne leštenka na zacelenie vrchnej vrstvy laku a vytvorenie tenkého povrchového filmu s vysokým obsahom prírodných voskov, čo povrch výrobku robí odolnejším voči poveternostným podmienkam.

Regeneračný náter zvonka, ktorý sa podľa potreby vykoná po 10-15 rokoch nevyžaduje žiadne brúsenie, opaľovanie či škrábanie, iba vytvoriť novú vrstvu laku, čím životnosť výrobkov zabezpečíte na veľa desiatok rokov.

 

 

Praktická údržba

Výrobky vyrobené z dreva za pomoci modernej technológie sa ľahko udržujú a ich nespornou výhodou je, že sa o ne dá starať na rozdiel od materiálov, s ktorých chátraním sa musíme iba zmieriť. Pri dodržaní jednoduchých pravidiel sa tak ich bezzávadná životnosť meria na mnoho desaťročí.

 

Estetické prednosti

Kvalitne vyrobené výrobky ponúkajú niekoľko jedinečných estetických vlastností . Na rozdiel od iných materiálov, drevené výrobky navodzujú v interiéri pocit komfortu a príjemnej pohody.

Užívateľ s náročnejším vkusom si dopraje pôžitok pri pohľade a hlavne dotyku s prírodným materiálom. Zároveň nezabudne, že vkusné výrobky sú často rozhodujúcim prvkom vzhľadu i kvality jeho obydlia či pracoviska.